Vatromet golova u Finiksu, Sent Luisu pobeda

NHL 14. feb. 20217:44
Dilip Vishwanat/Getty Images

U najzanimljivijem meču večeri Sent Luis je u gostima savladao Arizonu 5:4 posle produžetka.

Šou u Finiksu počeo je od samog starta. Već posle 21 sekunde domaćin je poveo golom Garlanda. Ipak, samo pet i po minuta kasnije Kliford donosi izjednačenje. U 14. minutu preokret Sent Luisa a strelac je Sanford.

Na kraju prve trećine bilo je 2:1 za goste, a Arizona dolazi do izjednačenja samo pet i po minuta od starta druge deonice. Strelac je Hejton. Ipak, još ekspresniji odgovor imao je Sent Luis. Barbašev je samo minut i po kasnije postigao gol za novo vođstvo 3:2 i tim rezultatom završena je druga trećina.

I na startu treće trećine viđen je gol. Posle 110 sekundi Šmalc donosi novo izjednačenje – 3:3. A 10 minuta kasnije Hant donosi prednost domaćinu, prvu još od rane faze susreta. Ipak, ono je na snazi bilo samo tri minuta kada je Kiru doneo i četvrto izjednačenje. Ono je ostalo na snazi do kraja predviđenih 60 minuta i morao je da se igra produžetak. Hofman je posle 109 sekundi zatresao mrežu i doneo pobedu gostima iz Sent Luisa.

Sent Luis je ovom pobedom sačuvao lidersko mesto zapadne divizije sa 20 bodova, jednim više od Vegasa, ali uz čak tri meča više. Arizona je peta sa 14 bodova.

Ostali rezultati: Florida – Tampa Bej 1:6, Njujork Ajlanders – Boston 4:2, Toronto – Montreal 1:2, Čikago – Kolumbus 3:2, Dalas – Karolina 3:4, Nešvil – Detroit 2:4, Vankuver – Kalgari 3:1.