Vegas prvi učesnik plej-ofa, Čikago sačuvao nadu

NHL 22. apr. 202110:14 > 10:17
Vegas Golden Najts
POOL PHOTOS-USA TODAY Sports

Pobedom nad San Hozeom rezultatom 5:2, hokejaši Vegas Golden Najtsa obezbedili su plasman u NHL plej-of, kao prvi tim u sezoni 2020/21.

Biće to i četvrto uzastopno doigravanje za „franšizu” koja je osnovana pre četiri godine, što je podatak za divljenje, a kojeg je poslednji put ostvarila čuvena prva generacija Edmonton Ojlersa, u periodu od 1980. do 1983. godine.

U pobedi nad Šarksima u „Ti-Mobajl Areni” u Las Vegasu, dva gola i dve asistencije upisao je sjajni Džonatan Marčiso. Iskusni Kanađanin doneo je izjednačenje svom timu u 7. minutu, pošto je na samom početku meča Švajcarac Timo Mejer pogodio mrežu Marka Andrea Flurija za 0:1.

Povezana vest

Sredinom druge trećine ponovo su gosti poveli, strelac je bio Čeh Tomaš Hertl, a to kao da je naljutilo hokejaše iz Las Vegasa, koji su već do kraja ovog perioda okrenuli situaciju u svoju korist.

Mark Stoun je u 33. minutu poravnao na 2:2, i to u situaciji sa igračem više, a onda je Aleks Tah iskoristio prelepu akciju Marčisoa i Tiodora za prvo vođstvo Golden Najtsa.

U poslednjoj trećini opet je Marčiso bio u glavnoj ulozi, jer je iskoristio dupli pas sa Janmarkom, da bi na kraju omogućio Šveđaninu koji je do skoro igrao za Čikago, da postigne prvi gol za svoj novi klub.

Već pomenuti Blekhouksi sačuvali su šanse da se plasiraju u plej-of, posle pobede nad Nešvilom u produžetku (5:4), golom mladog Brendona Hagela.

Meč je obilovao uzbuđenjima, jer su gosti posle gola Pjusa Sutera i vođstva Čikaga od 1:0 postigli četiri pogotka, pa su sve do 50. minuta vodili rezultatom 4:1 (strelci Tolvanen, Sizns, Mikael Granlund i Kanin).

A onda su za samo 160 sekundi Blekhouksi postigli tri gola za izjednačenje. Kalinjuk je smanjio na 2:4, Hinostroza na 3:4, a Kubalik pogodio za 4:4.

U produžetku je, u igri „tri na tri” presudio ruki Brendon Hagela, koji je sjajnim šutem matirao Finca Jusija Sarosa, za konačnih 5:4.

Brendon Hagel
Robin Alam Icon Sportswire

Nešvil sada u Centralnoj diviziji, na četvrtoj poziciji (koja vodi u doigravanje) ima 52 boda, Dalas je na 50 sa tri utakmice manje, a Čikago na 49 sa utakmicom zaostatka za Predatorsima.

Minesota je slavila u Arizoni 29. ovosezonsku pobedu, rezultatom 4:1, a posebno ubedljivi Vajldsi su bili u poslednjoj trećini, kada su postigli tri gola.

Pogađali su Folinjo za 1:2, Kiril Kaprizov za 1:3 i Niko Šturm na praznu mrežu za 1:4.

Gol rukija Kaprizova, bio je njegov 19. u ovoj sezoni, čime se učvrstio na liderskoj poziciji među novajlijama, ispred Džejsona Robertsona (14), Džoša Norisa i Pijusa Sutera (po 13).

Važnu pobedu u Severnoj diviziji ostvario je i Montreal protiv Edmontona, rezultatom 4:3. Na taj način četvrtoplasirani Kenedijensi su odmakli najbližem pratiocu Kalgariju za osam bodova, što bi mogao da bude nedostižan kapital u borbi za plej-of.