Velika pobeda Kingsa, šampioni pred ispadanjem

NHL 11. maj. 20228:07
John E. Sokolowski-USA TODAY Sports

Toronto Mejpl Lifsi su blizu da izbace aktuelnog šampiona Nacionalne hokejaške lige Tampa Bej već u prvoj rundi Plej-ofa. Kanadska ekipa vodi 3-2, a isti je rezultat i u serijiama Karolina - Boston, Los Anđeles - Edmonton i Sent Luis - Minesota.

Tampa je probala da napravi važan brejk u Kanadi, ali je izgubila 4:3. Dobro su počeli šampioni u nameri da napreve brejk jer su vodili 2:0 i to golovima Stamkosa i Hedmana. Smanjio je Džon Tavares u drugoj trećini, da bi preokret režirali Morgan Rajli i Vilijam Nilander sa dva brza gola u trećoj. Ipak Rajan Mekdonah je izjednačio polovinom treće deonice, a konačnih 4:3 je Toronto postavio golom Ostona Metjusa u 14. minutu treće trećine.

Najuzbudljivije je bilo u Edmontonu gde su Kingsi narpavili brejk i uzeli prednost domaćeg terena. Dobili su 5:4, a činilo se da su do trijumfa mogli i lakše jer su vodili 4:2 na desetak minuta do kraja meča. Ipak Leon Draisatl je dao dva gola do kraja utakmice i tako je odveo u produžetak. Zlatni gol je stigao veoma brzo i to preko Šveđanina Adrijana Kempea koji je dao drugi gol na utakmici za 5:4.

I Sent Luis je dobio u gostima i to protiv Minesote 5:2. Posle vodećeg gola O’Rajlija, Kiril Kaprizov je doneo preokret Vajldu. Ipak iza toga je Brendon Sad izjednačio, a u trećoj trećini je tri gola dao Vladimir Tarasenko za 5:2. Osim njega i Kaprizova meč je obeležio i Džordan Binington pred mrežom Sent Luisa jer je odbranio čak 30 šuteva Minesote.

Karolina je bila ubedljiva protiv Bostona i povela je seriji 3-2. Bilo je 5:1 za Uragane uz golove Slavina, Dianđela, Džarvisa dva puta i Vensana Tročeka. Strelac za Boston bio je Konor Klifton u trećoj trećini. Anti Ranta je pred golom Karoline imao čak 33 odbrane.