Ovečkin četvrti na večnoj listi, Rendžersi bolji od Floride

Hokej 9. nov 202110:02 0 komentara
Bruce Bennett/Getty Images

Aleksandar Ovečkin postigao je gol u trijumfu Vašingtona protiv Bafala 5:3 i stigao do četvrtog mesta večne liste strelaca u NHL karavanu. Ukupno 741 put je zatresao mrežu rivala, kao i Bret Hal.

Sjajnom Rusu je naredna meta Jaromir Jagra, koji na kontu ima 766 golova. Drugi je Gordi Hau sa 801, a vodeći je naravno neverovatni Vejn Grecki sa 894 gola.

povezane vesti

Ne razmišljam o prestizanju Jagra. Još nisam usamljen ni na četvrtom mestu. Bitno je da je ekipa u dobrom ritmu. Doći će golovi“, istakao je Ovečkin, koji je u ovoj sezoni postigao 11 golova na 12 utakmica.

Pored gola, sjajni Rus je imao i dve asistencije u trijumfu, pa je time postao deveti aktivno igrač u najkvalitetnijoj hokejaškoj ligi na svetu, koji je stigao do 600 uspešnih dodavanja.

U duelu protiv Bafala pored Ovečkina za Vašington su bili precizni Vilson dva puta, Mekmajkl i Karlosna, dok su za Bafalo Sejbrse pogodili Ekin, Bjork i Miler.

Njujork Rendžersi su na svom ledu u „Medison Skver Gardenu“ pobedili do noćas najbolju ekipu Florida Panterse 4:3. Tim iz „Velike jabuke“ je odigrao dve savršene trećine. Vodili su 4:0 posle 40 minuta golovima Krajdera, Foksa, Milera i Stroma.

Panteri nisu hteli da se predaju. Preko Loustarinena, Rajnharta i Hornkvista su u poslednjoj deonici smanjili za 4:3, ali nije bilo vremena za preokret.

Los Anđeles je iznenađujuće lako na gostovanju savladao Toronto 5:1. Mur i Atanasiju su načeli Kanađane u prvoj trećini, a u nastavku su ih dokusurili sa dva gola Dano i Kempe. Toronto je na semafor upisao Džon Tavares, sedmim golom u sezoni.