Pingvinima derbi Istoka, Bafalu „Heritidž klasik“

Hokej 14. mar 20220:05 > 0:14
Toronto, Bafalo
Vaughn Ridley/Getty Images

Hokejaši Pitsburga pobedili su Karolinu na svom ledu sa 4:2 u derbiju istočne konferencije NHL.

Duel trećeg i prvog tima pripao je lošije rangiranom sasvim zasluženo, pošto su Pingvini gotovo sve vreme kontrolisali rezultat.

Poveli su u 19. minutu preko Bojla, a zatim je Hejnen u 32. povisio. Peske je pogotkom u 45. vratio nadu gostima, pre nego što su još tri gola bila viđena u poslednjih minut i po utakmice.

Krozbi je u pogodio za 3:1, u sledećem napadu Aho je smanjio na 3:2, da bi Aston-Ris postavio konačan rezultat u završnim sekundama.

Pitsburg ima 81 bod, Karolina je na 87. Između dva tima nalazi se Florida sa 85.

Bafalo je iznenađujuće lako na svom ledu, u Heritidž klasiku na otvorenom,  pobedio Toronto 5:2 iako su gosti iz Kanade dva puta imali gol prednosti u drugoj trećini. Ipak, Bafalo je poslednju deonicu dobio sa 3:0 i upisao ubedljiv trijumf.

Po dva gola za domaće postigli su Krebs i Hinostroza, a jedan Tompson, dok su strelci za Toronto bili Kejs i Mejtus.

Bafalo je 13. na Istoku sa 48 bodova, a Kanađani su peti sa 79.