Pobeda Blekhoksa nad Devilsima u meču sa 13 golova

Hokej 26. feb 202210:13 0 komentara
Džeremi Koliton
AP Photo/Nam Y. Huh via Guliver

U noći između srede i četvrtka u najjačoj hokejaškoj ligi sveta odigrano je šest mečeva.

Najraspucaniji su bili Čikago Blekhoksi i Nju Džersi Devilsi koji su zajedno postigli 13 golova, a Blekhoksi su slavili pobedu rezultatom 8:5.

Poveli su Blekhoksi preko Hagela u osmom minutu prve trećine, tek da bi Devilsi ovaj deo meča rešili u svoju korist zahvaljujući golovoma Hjuza i Sarangoviča.

U drugoj trećini nizali su se golovi i isključenja na obe strane. Za Blekhokse su mrežu pogađali Kejn dva puta i Hagel, a gol za goste dao je Brat.

Goleadu u poslednjem delu meča otvorio je Sigentaler za Devilse, a za goste je pogodio i Brat, ali sa druge strane „legla“ su u mrežu četiri paka – redom su ih tamo slali Dač, Karpenter i na kraju Kejn i Hagel, oba na prazan gol u poslednjih minut i po meča.