Pobede Moskovljana: CSKA posle produžetka, Spartak siguran

Hokej 19. sep 202120:20 0 komentara
CSKA Moskva
Ennio Leanza/Keystone via AP

Dva meča u nedelju su odigrana u Kontinentalnoj holejaškoj ligi, pobede su upisali CSKA i Spartak iz Moskve.

CSKA je nakon produžetka slavio u Jekaterinburgu na gostovanju Avtomobilistu rezultatom 3:2.

Golovima Spunera u devetom minutu prve i Da Koste u sedmom minutu druge trećine Avtomobilist je došao do lepe prednosti koja je počela da se topi nakon gola Plotnikova u devetom minutu drugog dela meča.

Osam i po minuta igre u trećoj trećini bilo je potrebno Moskovljanima da preko Okulova dođu do izjednačenja, a ispostavilo se da je to gol koji im je doneo produžetak.

Svega tri minuta i 34 sekunde igre u dodatno periodu bilo je dovoljno gostima da dođu do pobede. Strelac odlučujućeg gola bio je Grigorenko.

CSKA sada ima šest pobeda i dva poraza, Avtomobilist je doživeo četvrti poraz, drugi vezani.

Spartak je na svom ledu u Moskvi savladao Dinamo iz Rige 3:1 za petu pobedu sezone kojom je presekao dva vezana poraza. Za ekipu iz Rige ovo je bio peti poraz.