Rendžeri vladaju Njujorkom, Drajsatl prvi do 20 golova

Hokej 25. nov 20219:29 > 10:37 0 komentara
Bruce Bennett/Getty Images

Njujork Rendžersi savladali su Njujork Ajlanderse 4:1 kao gosti u novootvorenoj UBS Areni u okviru NHL šampionata.

Derbi je počeo oprezno sa obe strane, tako da u prvoj deonici nije bilo golova. Već na startu druge trećine prednosti Rendžerima donosi iskusni Kris Krejder. Vođstvo je duplirao Runi na pet minuta do isteka drugih 20 minuta.

povezane vesti

Nadu da mogu do povoljnog rezultata, Ajlandersima vraća Andreof u četvrtom minutu treće trećine. Međutim, tada ponovo na scenu stupaju Runi i Krejder. Runi posle samo 20 sekundi vraća Rendžere na plus dva, a Krejder drugim golom stavlja tačku na ubedljiv trijumf.

Sezonu iz snova igra Leon Drajsajtl iz redova Edmontona. Nemac je u trijumfu svojih Ojlersa na gostovanju nejakoj Arizoni 5:3 postigao dva gola i imao dve asistencije. Prvi je stigao do 20 golova u šampionatu (drugi na listi streleaca je Ovečkin sa 15), a sa ukupno 40 poena predvodi listu najboljih poentera.

Pored Nemca dva gola za Ojlerse postigao je mladi Kanađanin Konor Mekdejvid, dok se u strelce upisao i Kasijana. Za Kojote su pogodili Keler, Bojd i Gostisbehere.

Iznenađenje su napravili i Sijetl Kraken, debitanti u najjačoj hokejškoj ligi. Dobili su na domaćem ledu Karolinu Hjurikanse 2:1, jednu od najboljih ekipa. Gosti su poveli preko Smita u finišu prve deonice, ali su Mekkan i Johanson doneli preokret i trijumf Sijetlu.

Ostali rezultati: Bafalo – Boston 1:5, Kolumbus – Vinipeg 3:0, Florida – Filadelfija 2:1 posle produžetka, Nju Džersi – Minesota 2:3, posle penala, Pitsburg – Vankuver 4:1, Vašington  Montreal 6:3, Detroit – Sent Luis 4:2, Nešvil – Vegas 2:5, Kolorado – Anahajm 5:2, Los Anđeles – Toronto 2:6 i San Hoze – Otava 6:3.