Rendžeri zaustavili Karolinu

James Guillory-USA TODAY Sports

Njujork Rendžersi igraju sve bolje kako se bliži plej of u NHL karavanu. Tim iz Velike jabuke savladao je Karolinu, do prošle noći vodeći tim Istoka, u gostima 2:0.

U izuzetno tvrdoj utakmici do 35. minuta nije viđen nijedan gol. Onda je proradio ove godije sjajni Krajder, koji je svojim 41. golom u sezoni, doneo prednost Rendžersima.

Napadala je Karolina u poslednjih 20 minuta, činila sve da dođe makar do produžetka. Međutim, nisu uspevali. Na kraju su izveli i golmana i to su Rendžeri iskoristili da na praznu mrežu potvrde trijumf. Pogodio je Vatrano za konačan rezultat.

Rendžeri su se probili na treće mesto Istoka sa 85 bodova, dok je Karolina druga sa 88. Na čelu je sada tim Floride sa 90.

U ostalim mečevima večeri Vinipeg je u gostima dobio Čikago 6:4, San Hoze kod kuće Arizonu 4:2, dok je Bafalo posle produžetka u Kanadi dobio Vankuver 3:2.