Rendžersi zaledili Pingvine, Kalgari ide ka broju 2

Hokej 8. apr 202210:05 0 komentara
Brad Penner-USA TODAY Sports

Njujork Rendžersi savladali su Pitsburg 3:0 u derbiju večeri u NHL karavanu i sačuvali nadu da možda mogu i do drugog mesta na Istoku.

Posle prve trećine u kojoj nije bilo golova, odluka je praktično pala u drugom delu. Vatrano je pogodio za vođstvo ekipe iz Njujorka posle samo 24 sekunde druge trećine, da bi devet minuta kasnije Panarin duplirao prednost.

povezane vesti

Pokušavao je Pitsburg u nastavku, ali nisu uspeli ni počasni gol da postignu. Tačku je stavio Hant pogotkom na praznu mrežu.

Njujork je sada četvrti sa 98 bodova. Isti učinka na trećoj poziciji imaju Toronto Mejlp Lifsi, dok je drugoplasirana Karolina na 100 poena. Trenutno je Florida ispred svih sa 104 boda. U ovoj konferenciji poznati su gotovo svi učesnici doigravanja i samo teorija od završnice može da odvoji Boston, Tampu Bej, Pitsburg i Vašington.

Kalgari, koji igra Milan Lučić, momak sa srpskim korenima, u odličnom je ritmu. Vezali su treći trijumf. Savladali su u gostima San Hoze 4:2. Blistali su Tkačuk sa golom i dve asistencije, dok je Šveđanin Lindholm dva puta pogodio mrežu Šarksa.

Trenutno je Kalgari drugi na Zapadu sa 95 bodova, daleko iza neprikosnovenog Kolorada, koji ima 106 poena.

Ostali rezultati: Kolumbus – Filadelfija 1:4, Nju Džersi – Montreal 4:7, Otava – Nešvil 2:3, Karolina – Bafalo 5:3, Čikago – Sijetl 0:2, Dalas – Toronto 3:4, Arizona – Vankuver 1:5, Los Anđeles – Edmonton 2:3.