Šampion skresao krila Filadelfiji, Dalas zaustavio Edmonton

Hokej 24. nov. 20219:53
Andrej Vasilevski, golman Tampa Beja
Mandatory Credit: Kim Klement-USA TODAY Sports, via Guliver

Hokejaši Tampe su za samo pet dana upisali i drugu uzastopnu pobedu protiv Filadelfija Flajersa. Aktuelni šampioni su nakon trijumfa u Pensilvaniji, posle izvođenja kaznenih udaraca, slavili i noćas u svojoj Ameli areni, rezultatom 4:0.

Zek Bogosijan je načeo goste već u 3. minutu, a početkom druge trećine Stiven Stamkos je povosio na 2:0. Do kraja meča mrežu mladog Kartera Harta tresli su legendarni Kori Peri (prvenac u dresu Lajtninga) i Aleks Bare-Buje u 48. minutu. Stamkos je pored gola imao i dve asistencije.

Andrej Vasilevski je zabeležio prvi „šat-aut“ sezone, sa 34 odbrane. Legendarni golman iz Tjumena, osvajač dva Stenlijeva trofeja, 27. put je sačuvao netaknutu mrežu u Nacionalnoj hokejaškoj ligi (NHL).

Tampa je jedanaestom ovosezonskom pobedom, sa 25 bodova na šestoj poziciji Istočne konferencije, dok je Filadelfija posle četvrtog poraza na poslednjih pet mečeva pala na deseto mesto.

Hokejaši Dalasa su savladali zahuktali Edmonton sa 4:1, čime su nastavili sa dobrim partijama u drugoj polovini novembra. Popularne Zvezde zabeležile su i četvrti trijumf na poslednjih pet mečeva, pa su sada na 12. mestu Zapadne konferencije.

U pobedi protiv „Naftaša“, blistali su trostruki asistent, Šveđanin Jon Klingberg, pa mladi golman Džejk Etinger, kao i čovek u formi, Finac Rup Hinc. Šestim golom u poslednjih šest mečeva, on je i načeo golmana gostiju Stjuarta Skinera u 11. minutu. Samo pet minuta kasnije, još jednom sa igračem više na ledu, Dalas je poveo sa 2:0, golom Džejsona Robertsona.

Denis Gurjanov u drugoj i Luk Glendening u trećoj trećini postizali su golove za domaćina, dok ej jedini pogodak za goste delo Rajana Mekleoda u 31. minutu, kada je na semaforu zasijalo 3:1. Na ovom meču potpuno je zatajio najefikasniji tandem Lige, Drajzatl (jedan šut) – Mekdejvid (tri šuta), mada se mora priznati da je trener Dalasa Rik Bouns odradio sjajnu taktičku pripremu meča.

Najbolja ekipa Zapada, Kalgari Flejms, savladala je Čikago sa 5:2 u poslednjem meču sinoćnjeg programa. Na početku 55. minuta, na semaforu je pisalo 2:2, a onda je domaćin probio bedem ispred gola legendarnog Mark-Andre Flurija.

Prvo je mladi Metju Tkačuk, uz svesrdnu pomoć beka gostiju Seta Džonsa (pak se od njegove klizaljke odbio u mrežu Čikaga), doveo svoj tim u vođstvo od 3:2, a onda su Trevor Luis i Džoni Gudro pogađali praznu mrežu, za ubedljivih 5:2.

Bila je to i četvrta uzastopna pobeda Flejmsa, koji su sada najbolja ekipa na Zapadu, a Čikago je propustio priliku da dođe do još nekog boda i da se pomeri sa 14. pozicije u svojoj konferenciji.