Sejbersi slavili u Montrealu uz četiri gola Skinera

Hokej 13. feb 202222:35
Nicholas T. LoVerde, Getty Images Sport

Pobede Bafalo Sejbersa, Otava Senatorsa, Pitsburg Pingvinsa i Kolorado Avelanša obeležile su NHL nedelju.

Bafalo Sejbersi su pobedu rezultatom 5:3 slavili na gostovanju Montreal Kanedijansima.

Prva trećina nije nagoveštavala da ćemo videti osam golova u ovom duelu. Jedini gol u prvih 20 minuta postihao je Skiner za goste u četvrtom minutu.

Tek što je počela druga deonica Hofman je doneo izjednačenje Kanedijansima da bi u 11. minutu novim golom Skiner ponovo doveo goste u prednost.

Odgovor domaćih bio je žestok – za manje od pet minuta pak u mrežu slali su Petri i Armia, ali ni tu nije bio kraj uzbuđenjima u drugoj deonici jer je Tompson na minut i po do kraja ovog dela duela pogodio za 3:3.

Neverovatni Skiner je postigao još dva gola na ovom meču u trećoj trećini i zapečatio pobedu Sejbersa.

Otava Senatoro slavili su na gostovanju Vašington Kepitalsima 4:1, Pitsburg Pingvisni pobedili su na gostivanju Nju Džersi Devilsima 4:2, a Kolorado Avelanš je rezultatom 4:0 slavio na ledu Dalas Starsa.