Sjajan meč u Helsinkiju i pobeda Jokerita protiv Sibira

Hokej 14. okt. 202121:39
Jokerit, Sibir
Printscreen

U derbiju Istočne konferencije Kontinentalne hokejaške lige, Metalurg iz Magnitogorska sa 2:1 je savladao ekipu AK Barsa. Ipak, najbolji meč dana viđen je u Helsinkiju gde je domaći Joekrit sa 4:3 nadigrao ekipu Sibira.

Sve je krenulo sjajno po četu Laurija Marijamakija i to golom i solo akcijom Marka Antile. Jokerit je u prvih 20 minuta praktično sve vreme bio u trećini protivnika, ali je mladi Anton Krasotkin sjajno sprečavao sve napade crveno-žutih. Jedinu grešku koju su imali u prvih 20 minuta domaći su skupo platili. Pogrešio je golman Jane Juvonen kada je Sibir izjednačio preko Šarova.

U drugom delu igre Jokerit je nastavio sa napadima, ali je Sibir sa dva brza gola potpuno preokrenuo utakmicu. Prvo sjajnim udarcem Olega Lija, a onda i drugim golom Aleksandra Šarova Sibir dolazi do 3:1. U tom trenutku, jedino što je Marijamaki mogao da uradi bila je promena golmana pa je umesto Juvonena ušao Andreas Limbak što se pokazalo kao dorbra odluka jer Jokerit do kraja nije primio više nijedan gol.

I dalje su napadali domaći, ali i promašivali. Jokerit je na ovom meču čak 11 puta imao igrača više, ali je samo jednom iz toga došao do koristi. Smanjio je zaostatak Jokerita Niklas Friman sjajnim udarcem posle koga se pak odbio od stative i pogodio mladog Krasotkina u donji deo leđa i vratio se u gol.

Konačno, u sedmom pauer pleju na meču, Jokerit dolazi do izjednačenja preko sjajnog redirekta Velija Matija Savijaninena.

Iako se najbolji igrač Jokerita Niklas Jensen nije video na ledu do poslednjih trenutaka meča upravo je on napravio jedan od najboljih poteza na utakmici i u stilu najboljih skijaša odradio slalom kroz odbranu protivnika i namestio čist pogodak Hjanesu Bjorninenu.

Posle 11. uzastopnih pobeda i četiri vezana poraza, ekipa Jokerita ponovo je na pobedničkom koloseku i izbila je na prvo mesto Zapadne konferencije.