Strašni Ovečkin nosi Vašington, savršeni Boston

Hokej 18. okt 20228:00 0 komentara
Scott Taetsch/Getty Images

Aleks Ovečkin postigao je dva gola i dve asistencije u pobedi svojih Vašington Kapitolsa protiv Vankuvera 6:4 u okviru NHL šampionatu.

Sjajni Rus je već posle 56 sekundi postigao prvi gol, ali je do kraja trećine poravnao Peterson. Novu radost domaćinima doneo je Eler na startu druge deonice. Međutim, onda je usledila serija gostiju. Preko Horvata, Lazara i Milera dolaze do 4:2 i sa tim rezultatom se ušlo u poslednjih 20 minuta.

povezane vesti

Kapitolsi se nisu predavali. Strom je smanjio na 4:3, a onda na scenu ponovo stupa Ovečkin. Asistira za golove Karlsonu i Širiju, a sam stavlja tačku na meč pogotkom na tri minuta do kraja meča.

Boston Bruinsi su do treće pobede u isto toliko mečeva stigli protiv Florida Pantersa, koju su savladali 5:3. Sve vreme je tim iz Masačusetsa bio u prednosti, a blistao je De Brusk sa dva gola i asistencijom. Kod gostiju se istakao Vajt, koji je upisao gol i uspešno dodavanje.

Perfektna je i Karolina. Zahvaljući sjajnim partijama Finca Ahoa i Rusa Svečnikova pregazili su u gostima Sijetl 5:1. Aho je imao gol i dve asistencije, a Svečnikov dva gola i asistenciju.

U ostalim mečevima ostvareni su sledeći rezultati: Detroit – Los Anđeles Kings 4:5 (posle produžetka), Montreal – Pitsburg 3:2 (posle produžetka), Njujork Renžders – Anahajm 6:4, Toronto – Arizona 2:4, Minesota – Kolorado 3:6, Dalas – Vinipeg 4:1.