Traktor iznenadio CSKA najboljom utakmicom sezone

Hokej 23. sep. 202121:23
hokej na ledu
Shutterstock, Inc

Hokejaši Traktora u derbiju Kontinentalne hokejaške lige savladali su na svom ledu moskovski CSKA rezultatom 2:1.

Domaći tim je nošen podrškom navijača u Čeljebinsku odigrao verovatno i najbolji meč u sezoni, a to posebno važi za prve dve trećine u kojima su bili mnogo bolji rival od favorizovanog armejskog kluba.

Istina, po domaće nije sve krenulo kako su očekivali jer su gosti prvi došli do gola, igrao se 15. minut kada je Blaševski šutirao sa plave linije, a Šveđanin Lukas Valmark spretno je skrenuo pločicu ka nebranjenom delu mreže. Međutim, nije se dugo čekalo na odgovor Traktora, već u 18. minutu nakon greške najiskusnijeg igrača na ledu Aleksandra Popova, Bivalcev je asistirao Pulkinenu, a Fincu nije bilo teško da pogodi mrežu, inače dojučerašnjeg golmana traktora Ivana Fedotova.

Do kraja perioda, domaćin je imao još jednu sjajnu priliku ali je u igri pet na četiri Pulkinen pogodio stativu.

Traktor je najbolji period imao u drugoj trećini, propustili su čak tri situacije sa igračem više, u jednom slučaju i igru pet na tri, ali su ipak uspeli da dođu do gola ispostavilo se i pobedonosnog. Igrao se 28. minut kada je Nik Bejlen aisistirao, a Vladimir Tkačov poslao pak u mrežu.

U trećoj trećini CSKA je zaigrao na sve ili ništa, imao i dve prilike sa igračem voiše, ali nije uspeo da do pogotka i savlada Romana Vila. Nije ekipi pomogao ni veštački pauer plej pa su bodovi postpuno zasluženo ostali u Čeljebinsku.