Traktor konačno bolji od Jokerita

Hokej 4. okt. 202120:53
hokej na ledu
Shutterstock, Inc

U jednom od derbija dana Kontinentalne hokejaške lige Traktor je, posle pet uzastopnih poraza od Jokerita, uspeo da savlada ekipu iz Helsinkija i do pobede dođe posle penala, 3:2.

Ekipa iz Čeljebinska je mnogo bolje otvorila utakmicu i prvih deset minuta dominirala na ledu što je i krunisala ranim vođstvom preko Nikite Tertišina.

Nakon prvog gola pa skoro do kraja utakmice igrala se viktorija i to pred golom golmana Traktora Romana Vila.

Iako mnogo bolji, igrači Jokerita nisu uspevali da postignu pogodak, čak su došli i do deficita od dva gola. Traktor je poveo 2:0 preko Marsela Šolohova.

Jokerit je nastavljao da napada i nakon toga i vrlo brzo je smanjio na 2:1 golom jednog od najboljih igrača Niklasa Jensena. Za izjednačenje se pobrinuo američki napadač Džordan Šruder.

Iako je Jokerit nastavio da napada uz sve nerealizovane pauer-plej momente rezultat je na kraju ostao nerešen.

Ni u igri tri na tri u pet minuta produžetka nije bilo pobednika zahvaljujući ponajviše fantastičnim intervencijama golmana na obe strane.

U penal seriji, uprkos vođstvu Jokerita na početku, Traktor je na kraju uspeo da preokrene i dođe do prve pobe u šest susreta protiv čete Laurija Marijamakija.

Ovo je Jokeritu prvi poraz u poslednjih 12 mečeva.

U utorak, od 18:30 u prenosu na Sport Klubu 2 moći ćete da pratite duel SKA i Lokomotive.