Traktor u meču sa deset golova izjednačio u finalu Istoka

Hokej 5. apr 202220:03 0 komentara
Traktor Chelyabinsk s players celebrate a goal during the 2020-2021 Kontinental Hockey League KHL Ice hockey, Eishockey
Xinhua via Guliver

U drugom meču finalne serije Istočne konferencije Kontinentalne hokejaške lige, Traktor je bio bolji od Metalurga i trijumfom u Magnitogorsku izjednačio u seriji na 1:1.

Ekipa iz Čeljebinska je slavila rezultatom 6:4.

Na prvi gol se čekalo sve do trećeg minuta druge deonice kada je Kalinjin doneo prednost Traktoru.

Metalurg je došao do izjednačenja preko Nikontseva u situaciji sa igračem više, a odgovor gostiju je stigao u vidu golova Juraljina i Kapustina.

Na 2:3 smanjio je Jakovljev, ali je goste na dva gola prednosti vratio Tračkov na 45 sekundi pred kraj druge deonice.

Golom Tračkova nakon nepuna dva minuta igre u trećoj deonici Traktor je poveo 5:2, ali je u narednih deset minuta Lepsic i Goldobin doveli Metalurg na gol razlike.

Sve je rešeno na manje od minut i po do kraja golom Hika na prazan gol.

Serija se sada seli u Čeljebinsk, a seldeći meč je na programu 7. aprila.