Vaneček imao 40 odbrana, Kapitalsi slavili bez 7 igrača

Hokej 18. dec. 20219:06 > 9:08
Washington Capitals
John Woods/The Canadian Press via AP

Hokejaši Vašington Kapitalsa pobedili su Vinipeg Džetse na strani sa 5:2 i popeli se na prvo mesto tabele istočne konferencije.

Ekipa iz glavnog grada do slavlja u Kanadi stigla je u poslednjih desetak minuta meča kad je postigla tri gola. Sve dodatno dobija na značaju ako se zna da je igrala bez sedmorice igrača.

Velike zasluge za trijumf idu golmanu Vitaku Vanečeku, koji je upisao čak 40 odbrana.

Lison u 24. i Sprong u 29. doneli su Kapitalsima 2:0, ali su se Džetsi vratili preko Dilona u 25. i Moriseja 43.

Ipak, usledio je žestok nalet gostiju u završnici – Širi u 50, Sgarbosa u 58. i Ovečkin u 60. pogađali su mrežu Vinipega za trijumf.

Vašington na prvom mestu Istoka ima 43 boda, po jedan više od aktuelnog šampiona Tampe, Torona i Njujork Rendžersa. Vinipeg je 10. na Zapadu sa 31.

Pomenuti Rendžersi su mogli do liderske pozicije, ali su na svom ledu izgubili od Vegas Golden Najtsa na penale 1:0 (2:2). Jedini precizan u penal seriji bio je Maršesolt.

Prethodno su tokom igre golove za domaće postigli Zibanejad u 21. i Kreider u 31, a za goste Houden u sedmom i Koglan u 55. minutu.

Vegas je četvrtim trijumfom u nizu došao na peto mesto Zapada sa 38 bodova.

U ostalim utakmicama, Pitsburg – Bafalo 3:2 posle produžetka, Sent Luis – Dalas 4:1, Čikago Blekhoks – Nešvil 2:3, posle produžetka, Anahajm – Arizona 5:6 posle produžetka.