Vašington pregazio Pitsburg, sedmi vezani trijumf Daksa

Hokej 15. nov. 20219:52
Scott Taetsch/Getty Images

Vašington je savladao Pitsburg rezultatom 6:1 u povratku na led Sidnija Krosbija posle pauze zbog koronavirusa.

Kepitolsi su poveli preko Fehervarija i Hetveja u prvoj trećini, a ispostaviće se jedini gol na meču za Pingvine postigao je Gencel na minut do kraja prve deonice.

povezane vesti

U nastavku na ledu su postojali samo Kepitolsi. U strelce su se upisali Sprong, Šeri, Kuznjecov i Vilson. Prva zvezda tima Rus Aleksandar Ovečkin nije postigao gol, ali je imao dve asistencije.

U velikom naletu su Anahajm Daksi. Ekipa iz Kalifornije savladala je na svom ledu Vankuveru za sedmu uzastopnu pobedu. Zagras je postigao dva gola, a po jednom su precizni bili Milano, Enrik i Stil. Jedini gol za Kanakse, kojim su poveli na početku meča delo Hoglandera.

U sjajnoj utakmici Edmonton je golom Jamamota na 28 sekundi pre kraja savladao Sent Luis 5:4. Imali su Ojlersi plus dva pre poslednje trećine, ali su Rusi Barbašev i Tarasenko poravnali na 4:4. Najbolji igrač meča bio je as Edmontona Nemac Drajstatl sa golom i dve asistencije.

Boston Brunsi su zahvaljući četiri gola u poslednjoj trećini savladali Montreal 5:2, dok su u komšijskom derbiju Njujork Rendžersi posle penala bili bolji od Nju Džersija 4:3.