Hokej 18. nov 20219:42 0 komentara
Garnet Hatavej
AP Photo/Ashley Landis via Guliver

Tri meča odigrana su u okviru najjače hokejaške lige na svetu u noći između srede i četvrtka.

Nazem Kadri i Miko Rantanen su postigli po gol i dve asistencije u pobedi Kolorado Avalanša protiv Vankuver Kanaksa u „Rodžers Areni“ – 4:2.

Domaćinu je to bio peti uzastopni poraz, a Koloradu treći vezani trijumf, pa su već na 11. poziciji svoje konferencije. Sjajno veče imao je i golman gostiju Darsi Kemper sa 30 odbrana.

Zanimljivo je i to da su Avalanši tri od četiri gola postigli sa igračem više, a pored Kadrija i Rantanena, to je uspeo i Kejl Makar za vođstvo svog tima 3:2 u 44. minutu. Tačku na „i“ golom u praznu mrežu, stavio je Gabrijel Landeskog 11 sekundi pre kraja meča.

Golove za Vankuver postigli su Konor Garland i Taker Pulman.

Set Džons je postigao gol za svoj 300. NHL poen, čime je pomogao Čikago Blekhoksima da upišu četvrtu pobedu u nizu pod vođstvom novog trenera Dereka Kinga. Čikago je slavio u Sijetlu protiv novajlije Krakena sa 4:2, a po gol i asistenciju su dodali Aleks Debrinkat i Patrik Kejn, dok je Mark-Andre Fluri imao 31 odbranu.

Bila je to i prva ovosezonska pobeda Blekhoksa na gostovanjima, a treba dodati da još uvek ne znaju za poraz, od kad ih je 6. novembra preuzeo King od Džeremija Kolitona.

Filip Grubauer je imao samo 15 odbrana u svom 200. NHL startu, a Džared Mekan i Jani Gurde su postigli po gol u petom uzastopnom porazu ekipe iz Sijetla.

Junaci pobede Vašingtona u Los Anđelesu protiv domaćih Kingsa su dvostruki strelac za goste Garnet Hatavej i golman Ilja Samsonov, koji je sa 34 odbrane upisao drugi „šataut“ sezone, a peti u NHL karijeri.

Kepitalsi su na ovaj način zaboravili poraz od Anahajma u produžetku u utorak (2:3) i nastavili jurnjavu sa Floridom za prvo mesto na Istoku. Kingsi su upisali drugi uzastopni poraz, za ostanak na devetoj poziciji Zapadne konferencije.