MOL liga: Beograd bez snage u Debrecinu

Hokej 21. okt 20161:27 > 1:28
Hokejaški klub Beograd

Hokejaši Beograda poraženi su na gostovanju Debrecinu rezultatom 6:0 u okviru MOL lige. Beograđani su protiv šestoplasirane ekipe lige prikazali znatno lošije izdanje u odnosu na svoje prethodne utakmice u tom takmičenju.

Domaćin je bio mnogo bolji rival i uprkos činjenici da je u prethodnom periodu poražen na šest od poslednjih sedam mečeva, uspeo je da potpuno nadigra ekipu Kristera Dreberga.

Igrači Beograda prvi put ove sezone nisu uspeli da postignu gol na utakmici, pa je domaći čuvar mreže Jevgenij Orlov zabeležio je ‘šat aut’ upisavši ukupno 25 odbrana. Na drugoj strani, prema Arseniju Rankoviću je upućeno čak 45 šuteva, a on je bio nemoćan kod šest.

Iako su obe ekipe igrale veoma disciplinovano zabeleživši tek po četiri isključenja, odnosno po osam minuta kazni, domaći tim mnogo je bolje koristio ‘pauer plej’. Tako je postigao dva pogotka preko Sergeja Piskunova, igrača utakmice koji je uz gol upisao i tri asistencije, te Valerija Sadikova.

Uz to, Norbert Hari je realizovao penal za Debrecin u 53. minutu, dok je prethodno pogodio i iz igre početkom druge trećine. Sjajnu partiju pružio je i Artem Bezrukov sa dva gola u završnicam prvog, odnosno drugog perioda, te asistencijom Sadikovu za konačnih 6:0.

Debrecin posle 12 odigranih utakmica drži šesto mesto na tabeli sa 21 bodom, 11 manje od vodećih Jegešmedveka iz Miškolca, dok je Beograd na poslednjoj, 11. poziciji sa samo četiri boda.

Naredna utakmica hokejaše Beograda čeka u petak od 18.30, kada gostuju Fehervaru.