Vojvodina preokretom protiv Partizana do drugog mesta

Vesti hokej 15. feb 201723:35 > 23:36
Bruce Bennett/Getty Images

Hokejaši Vojvodine savladali su ekipu Partizana rezultatom 3:2 (0:1, 1:0, 2:1) u utakmici broj 21. prvenstva Srbije igranoj u ledenoj dvorani "Spens" i obezbedili drugo mesto pred plej-of.

Domaći su u veoma tvrdoj utakmici do trijumfa stigli posle preokreta. Partizan je poveo u 16. minutu golom Nemanje Nikolića (asistencije Janković i Novaković), da bi domaćin na polovini utakmice izjednačio pogotkom Viktora Čengerija (asistencija Nikolić).

U poslednjih deset minuta viđena su tri gola. Vojvodina je došla do prednosti golom Miloša Babića u 52. minutu, da bi dva i po minuta pre kraja Đorđije Terzić doneo izjednačenje crno-belima.

Međutim, samo 14 sekundi pre kraja utakmice Miloš Babić je još jednom pogodio za pobedu Novosađana – 3:2.

Vojvodina je ovom pobedom, utakmicu pre kraja obezbedila drugu poziciju na tabeli sa 18 osvojenih bodova, pet više od Partizana.

Prvo mesto već je još ranije osigurala Crvena zvezda sa 24 boda iz dva manje odirgana meča, dok je na poslednjem mestu NS Stars sa šest osvojenih bodova i utakmicu pre kraja jedini je bez šanse za plasman u plej-of.