SP: Neprikosnovene Rusija i Kanada

Vesti hokej 12. maj 20170:22 > 0:23
Marko Obradovic/Edge

U četvrtak su odigrana četiri meča četvrtog kola grupne faze Svetskog prvenstva za hokejaše, a pobede su ostvarile selekcije Češke, Rusije, Kanade i Švedske.

Bruce Bennett/Getty Images

Češka je nakon produžetka savladala Norvešku 1:0. Tokom celog meča nismo videli niti jedan gol, golman Norveške je briljirao sa 31 odbranom, dok se njegov kolega sa druge strane praktično dosađivao i imao je svega 10 intervencija jer je Češka bila ta koja je sve vreme napadala.

Česi su do pobede došli nakon 85 sekundi igre u produžetku golom Jana Kolara i tako zabeležili treći trijumf na šampionatu (dva posle produžetka) i trenutno su treći na tabeli Grupe B.

Kanada, koja je lider u Grupi B, svaladala je Francusku 3:2. O’Rajli je doveo Kanadu u vođstvo golom u situaciji sa igračem više u šestom minutu prve trećine, a izjednačio je nepuna tri minuta kasnije Dane-Malka. Nakon minut i po igre u drugoj deonici u vođstvu je bila Francuska, a gol je postigao Fluri. U samoj završnici Žiru je doneo Kanađanima izjednačenje, a dva minuta igre u trećoj trećini bilo je potrebno Marku-Edvardu Vlašiću da Kanadi donese novu pobedu na prvenstvu.

Rusija je u Grupi A zabeležila i četvrtu pobedu, sjajnom drugom trećinom u kojoj su protiv Danske postigli sva tri gola. U strelce su se redom upisali Kiselevič, Plotnikov i Gusev.

U svojevrsnom derbiju Grupe A, Švedska je sa 2:0 savladala Letoniju. Landeskog i Linholm postigli su golove za Švedsku u prvoj i trećoj trećini.