SP: Kanađani i Rusi ubedljivi

Hokej 15. maj 201722:25 > 22:29
Bruce Bennett/Getty Images

Hokejaši Rusije pobedili su Letoniju u šestom kolu grupe A Svetskog prvenstva, rezulatom 5:0. Istim rezultatom Kanada je savladala Norvešku u okviru grupe B, i tako kolo pre kraja obezbedili prvu poziciju u grupi.

Ruski hokejaši bili su pobedom zadržali epitet jedine nepobedive ekipe na turniru. Ruse je u vođstvo doveo Kiselevič u 12. minutu, šest minuta kasnije povisio je Telegin. Pitanje pobednika rešeno je u drugoj trećini kada su prednost Rusa povisili Namestnikov i Kučerov, a konačan rezultat postavio je Belom u 14. minutu poslednje trećine.
Rusija posle šest kola ima 17 bodova i prva je na tabeli, dok je Letonija sa skorom 3-3 na četvrtoj poziciji.

Kanađani su već u prvoj trećini stekli dva gola prednosti čime je meč praktično već bio rešen. Strelci su bili Šen u 18. i Parajko u 19. minutu. Šifel je u 15. minutu druge trećine povećao prednost da bi Parajko drugim golom doveo Kanadu do ubedljive prednosti. Konačan rezultat postavio je O Reli pred kraj meča.
Kanađani posle šest kola imaju skor 5-1 dok su Norvežani na 2-4.

U drugom meču grupe B Francuska je savladala poslednjeplasiranu Sloveniju i 3:1 u meču koji nije imao rezultatski značaj pošto su obe ekipe prethodno završile takmičenje.
Strelci za Francuze bili su Rusel u devetom minutu druge trećine, petom minutu treće, i 19. minutu poslednje, odnosno Ovitu u 11. minutu druge trećine. Za Slovence je jedini pogodak postigao Mursak u petom minutu poslednje trećine.
Francuzi takmičenje završavaju sa skorom 4-3 dok Slovenci imaju svih sedam poraza.

U drugom meču u grupi Danska je savladala Italiju 2:0. Golove za Dance postigli su Hard i Regin, oba u drugoj trećini.
I jedna i druga ekipa su još ranije izgubile šanse za drugi krug. Danska takmičenje završava na šestom mestu sa tri pobede i četiri poraza, dok je Italija poslednja sa svih sedam izgubljenih mečeva.