KHL: Magnitogorsk slavio u Ufi

KHL 26. okt. 201722:32 > 22:37
Getty Images Sport, Matt Roberts

Hokejaši Metalurga iz Magnitogorska savladali su Salavat Julajev u Ufi rezultatom 4:1, a trijumf na strani zabeležio je i Automobilist, koji je u Sočiju slavio 3:1.

Trijumf Magnitogorska se nije mogao naslutiti posle prve trećine, koju je domaći tim dobio 1:0. Međutim, posle poravnanja rezultata u drugoj, usledila je sjajna igra Magnitke u poslednjoj trećini. Najpre je golom Mozjakina došla do preokreta 2:1, da bi posle odluke Ufe da igra bez golmana (sa igračem više u polju) Magnitogorsk u poslednja dva minuta postigao još dva gola i rešio pitanje pobednika.

U meču između Sočija i Avtomobilista pitanje pobednika rešeno je u poslednjoj deonici, koju su gosti dobili rezultatom 2:1, dok je pobedu Dinamu iz Rige u meču sa Avangardom doneo Salmela golom u četvrtom minutu produžetka (1:0).

Posle tih mečeva, Avangarda je na drugoj poziciji Istočne konferencije, Avtomobilist zauzima šestu, dok je Metalurg poziciju ispod.

Na Zapadnoj konferenciji Salavat Julajev je na petom mestu, a Soči zauzima šestu poziciju.