IHL: Medveščak bolji od Vojvodine

Hokej 13. jan 201820:54 > 20:55
Getty Images Sport, Matt Roberts

Hokejaši Vojvodine su u okviru 19. kola IHL karavana na svom ledu izgubili od Medveščaka 5:4. Gostovanje Crvene zvezde zagrebačkoj Mladosti odloženo je zbog reprezentativnih obaveza mladih igrača na Svetskom prvenstvu u Beogradu.

Igor Šoban/Medveščak

Meč je prelomljen u 14. minutu kada je Luka Mikulić iskoristio prednost igrača više na ledu i doveo goste u vođstvo od 2:0, a samo 104 sekunde kasnije i Jan Smolec zatresao mrežu Ivana Belića za velikih 3:0.

Iako su gosti postigli još jedan brzi gol na početku druge trećine, do 35. minuta Miloš Babić, Bogdan Dergačev i Svjatoslav Akimov spakovali su tri paka u mrežu Ivana Ružića i Vojvodina je bila na korak do izjednačenja.

Ipak, Domen Veldin je još jednom bio precizan i Medveščak je vodio sa 5:3, a sve što su novosadski „crveno beli“ do kraja meča uspeli da urade je da priđu na gol zaostatka, Siniša Pajić je u brzoj kontri savladao Ružića za konačnih 5:4 za goste.

„Delovalo je da smo mlako ušli u utakmicu, ali nesrećno smo primili dva gola i kasnije nismo uspeli da stignemo prednost gostiju. Iako smo igrali u oslabljenom sastavu nema opravdanja za poraz, moramo što bolje da se pripremimo za naredne mečeve u i IHL karavanu i u domaćem šampionatu“, neraspoložen je posle utakmice bio Viktor Čengeri defanzivac Vojvodine.

Novosađani su na osmom mestu u IHL karavanu sa 15 bodova iz 19 utakmica i još uvek su na granici za nastavak takmičenja, dok je Crvena zvezda treća sa 40 bodova iz 18 mečeva.

U nedelju u Ledenoj dvorani SPENS Vojvodina dočekuje NS Stars u duelu domaćeg šampionata, a već u sredu nastavljaju borbu u IHL karavanu.