Mladi hokejaši Srbije bolji od Belgije

Vesti hokej 14. jan 20180:24 > 0:26
sport klub

Reprezentaca Srbije uzrasta do 20 godina u hokeju na ledu savladala je Belgiju rezultatom 7:5 (4:2, 2:0, 1:3) u okviru meča Svetskog prvenstva druge divizije grupe B. Ubojiti dvojac Luka Vukičević – Mirko Đumić sa po dva gola i dve asistencije vodio je Orliće do druge pobede na šampionatu.

Mrežu Belgijanaca načeo je Sergej Ćurčić u trećem minutu, da bi samo 23 sekunde kasnije Đumić povećao prednost na 2:0. Do kraja prvog dela viđena su još po dva gola u svakoj mreži, Kevin Henin i Tangu Auger savladali su Juga Mitića, a Viktor Kastel i Pavle Vojinović zaslužni su za 4:2 na kraju prve trećine.

Po devet šuteva uputili su oklopnici Srbije i Belgije u drugom delu, ali je Mitić ostao nesavladan dok je Đumić u 25. minutu drugi put pocepao mrežu, a Vukičević u 28. sa igračem manje doveo Srbiju u najveće vođstvo na utakmici od 6:2.

U poslednjoj trećini oklopnici Belgije krenuli su u ozbiljan napad, čak 15 puta su pokušali da savladaju Mitića, ali im je to pošlo za palicom samo tri puta. Golovima Rina Donta i Stefana Svensena primakli su se na 6:4, u 58. minutu izvukli su golmana kad im je Đumić oteo pak, prosledio ga kapitenu Vukičeviću koji je sa plave linije pred našim golom prosledio pločicu u nebranjenu mrežu i Srbija je vodila 7:4.

sport klub

Poslednji pogodak na meču postigao je Oliver de Krok u 59. minutu, a onda je usledilo 100 sekundi pakla na ledu u „Pioniru“. Brzi napadi na obe strane i dve tuče uz ukupno 39 minuta isključenja i drugo slavlje Orlića na prvenstvu.

Sa tri pobede i osam bodova na prvom mestu koje vodi u A grupu su Španci, dok je Srbija druga sa bodom manje. Hrvatska je treća sa šest bodova i teoretskom šansom za povratak u viši rang takmičenja.

U ostalim utakmicama odigranim u subotu Hrvatska je savladala Meksiko 5:2 (1:1, 2:1, 2:0), dok su Španci slavili u duelu sa Turskom 7:2 (3:1, 2:0, 2:1).

U nedelju je slobodan dan na šampionatu, a u ponedeljak od 13 sati sastaju se Belgija i Španija, u 16.30 je duel Turske i Hrvatske, a Srbija igra protiv Meksika u 20.00.