'Orlićima' treća pobeda na Svetskom prvenstvu

Vesti hokej 15. jan 201822:51 > 22:52
sport klub

Na Svetskom prvenstvu u hokeju na ledu za igrače do 20 godina koje se održava u Beogradu oklopnici Srbije slavili su treći put savladavši Meksiko 3:1. Španci su pobedili Belgiju 9:3 i na najboljem su putu da pređu u A grupu II divizije.

Po 12 šuteva u prve dve trećine i 14 u poslednjoj nije bilo dovoljno da ‚Orlići‘ ubedljivije savladaju vršnjake iz Meksika. Fenomenalno je branio Santijago Gomez i tek u 30. minutu Aleksandar Filipović je posle asistencije Mirka Đumića uspeo je da spakuje pak u mrežu za vođstvo od 1:0. Kapiten Luka Vukučević povećao je predost na 2:0, a 81 sekundu kasnije Horhe Perez postigao je jedini pogodak za Meksiko. Konačnih 3:1 postavio je Dušan Grković kad je realizovao prednost igrača više pet minuta pre kraja meča.

Iako su ‚Orlići‘ imali skoro 30 šuteva više (38:9), nedovoljna organizacija, preslabi šutevi, ali i fenomenalne odbrane meksičkog gomana uzrokovali su da to bude utakmica sa najmanje golova na prvenstvu. Napad Srbije uveliko je poremetilo i odustvo najboljeg igrača prvog meča Sergeja Ćurčića, a posle Juga Mitića i Vukičevića, titulu lidera ‚Orlića‘ poneo je Mirko Marković.

Luka Vukičević deli prvo mesto sa špancem Huanom Cerdom po broju postignutih golova i upisanim poenima na šampionatu.

U utorak, poslednjeg dana Svetskog prvenstva reprezentacija Srbije igra protiv Turske od 20 sati u ledenoj dvorani „Pionir“, dok se njihovi glvni konkurenti za prelazak u A grupu Španci sastaju sa Hrvatskom u prvom meču dana od 13.00, a Belgija i Meksiko igraju u 16.30.

Rezultati: Belgija – Španija 3:9 (1:1, 2:4, 0:4), Turska – Hrvatska 1:4 (1:0, 0:1, 0:3), Srbija – Meksiko 3:1 (0:0, 2:1, 1:0).