Novi poraz mladih hokejaša Srbije, Holandija bolja

Hokej 27. mar 201819:10 > 19:14
Privatna arhiva

Hokejaška selekcija Holandije za igrače uzrasta do 18 godina bila je bolja od Srbije rezultatom 5:4 posle produžetka u trećem kolu grupne faze Svetskog prvenstva druge divizije u grupi B.

Holanđani su bili bolji posle produžetka i nakon preokreta – selekcija trenera Perouna je lošije otvorila utakmicu i gubila sa 2:0, ali potom je za 12 minuta postigla čak tri gola i vodila sa 3:2 i činilo se da će srpski hokejaši savladati rivala.

Ipak, Holanđani su do kraja susreta izborili nerešen rezultat, a u produžetku su došli do trijumfa – strelac pobedničkog pogotka bio je vad der Genugten u 65. minutu.

Strelci za Srbiju bili su Savović u 16. minutu, Račić u 23. minutu, Anđelković u 28. i u 60. minutu.

Bio je to treći poraz srpskog tima u tri dosadašnja meča – pre toga su od Srbije bole bile selekcije Hrvatske i Španije, koja je od srpske selekcije bila bolja posle izvođenja penala.

Naredni meč repreentacije Srbije na programu je u sredu 28. marta od 17.30, a protivnik je Island.

Na prvom mestu Grupe B je selekcija Španije sa sva tri trijumfa.