Poraz hokejaša Srbije u Zagrebu

Hokej 17. apr 201820:52 > 21:29
Ivica Veselinov, Savez hokeja na ledu Srbije

U dvomeču sa Hrvatskom u sklopu priprema za Svetsko prvenstvo u hokeju na ledu reprezentativci Srbije ostvarili su polovičan učinak, posle pobede od 2:1 u Beogradu, u Zagrebu su domaćini bili bolji 5:3 (0:1, 4:1, 1:1).

Oklopnici Srbije poveli su u golom Petra Novakovića u šestom minutu, da bi na početku druge trećine Andrej Cvik duplirao prednost, a onda su povukli ručnu i domaćini su za sedam minuta preokrenuli na 4:2 i stekli nedostižnu prednost

Poslednja trećina donela je po pak u svakoj mreži, golman Srbije Arsenije Ranković nije uspeo da odbrani napad Dominika Kanea posle samo 53 sekunde igre, a Cvik je projektilom u 54. minutu samo ublažio poraz. Iako su hokejaši Srbije još u procesu priprema za Svetsko prvenstvo, činjenica je da novi trener Dejvid Urkuhart ima još mnogo posla

Evidentno je da su na obe utakmice reprezentativci Hrvatske imali neuporedivo više šuteva ka golu, u prvom meču 30:9, u drugom 40:18, ali na golu Srbije još jednom je blistao neverovatni Ranković

Podmlađeni sastav Srbije pokazao je još jednom da želi da se bori i da ni prednost od 5:2 ne može da zaustavi njihovu želju za pobedom.

Svetsko prvenstvo Divizije dva grupe A počeinje 23. aprila u holandskom Tilburgu, a protivnici Orlova biće Australija, Kina, Island, Holandija i Belgija sa kojom Srbija igra prvi meč na šampionatu.

Pobednik turnira prelazi u B grupu prve divizije, a ekipa koja bude imala najslabiji učinak ide u niži rang, B grupu druge divizije.