Drugi trijumf Orlova na SP

Vesti hokej 24. apr 201820:43 > 20:47
Savez hokeja na ledu srbije, ivica veselinov

Hokejaši Srbije savladali su Kinu 3:1 (1:0, 2:0, 0:1) u drugom kolu Svetskog prvenstva Divizije II grupe A u holandskom Tilburgu.

Mrežu kineske reprezentacije načeo je Aleksa Luković u 11. minutu, kada je posle asistencije Dominika Crnogorca, spakovao pak iza leđa golmana Zehao Suna.

Nastavak je doneo još jedan gol Orlovima, u prvom minutu drugog dela Andrej Cvik pokupio je odbijeni pak Marka Brkušanina i zatresao mrežu za 2:0. Brkušanin je u 24. minutu još jednom asistirao, ovog puta Nemanji Vučureviću za nedostižnih 3:0.

U poslednjoj trećini oklopnici Srbije nisu uspeli da savladaju Suna, ali su sudije imale više posla nego u prva dva dela. Uzavrele strasti igrača obe reprezentacije kulminirale su u 52. minutu kad su po tri igrača na obe strane završila na klupi za kažnjene igrače.

Ukupno su u trećem delu igrači „zaradili“ 50 minuta isključenja.

Kineski hokejaši uspeli su do kraja da savladaju fenomenalnog Arsenija Rankovića, ali samo su ublažili poraz, jer ni izvlačenjejm golmana nisu uspeli da se rezultatski primaknu i eventualno izbore produžetak.

U sredu je u Tilburgu slobodan dan, a onda u četvrtak oklopnike Srbije očekuje možda i najvažniji duel na šampionatu, u 20.00 izlaze na led protiv domaćina Holandije.

Reprezentacija Australije savladala je Belgiju sa 6:0 i sa dve pobede i šest osvojenih bodova nalazi se na prvom mestu na tabeli, dok su Orlovi drugi sa istim brojem bodova, ali malo lošijom gol razlikom.