Pobeda hokejaša Srbije za kraj SP

Vesti hokej 29. apr 201823:36 > 23:38
Savez hokeja na ledu srbije, ivica veselinov

Reprezentativci Srbije pobedom protiv Islanda 5:2 (1:1, 2:1, 2:1) završili su takmičenje na Svetskom prvenstvu u hokeju na ledu Divizije dva grupe A u Tilburgu i zauzeli treće mesto iza domaćina Holandije i Australije.

Kako utakmica nije imala rezultatskog značaja i poredak na šampionatu se znao i pre početka duela, Orlovi su malo opuštenije izašli na led, pa je tek u 11. minutu Andrej Cvik iskoristio prednost igrača više i zatresao mrežu Islanđana.

Samo 90 sekundi kasnije Olafson je izjednačio, a prvu pauzu oklopnici Srbije iskoristili su da sastave redove i ozbiljnije nastave odbranu bronze sa prošlogodišnjeg šampionata.

Petar Novaković i Marko Sretović pokazali su od čega je sazdana reprezentacija Srbije i golovima u 33. i 39. minutu vratili prednost Orlovima.

I u poslednjoj trećini nastavili su sa opsadom gola Islanda, i to je donelo još dva gola u mreži Hedstroma, Aleksa Luković i Dominik Crnogorac zaokružili su učinak izabranika selektora Dejvida Urkuharta u Tilburgu.

Konačnih 5:2 postavio je Johaneson 97 sekundi pre kraja meča i kraja šampionata.

Po odluci hokejaških stručnjaka za najboljeg igrača Srbije proglačen je Nemanja Vučurević, dok je najbolji golman šampionata Australijanac Entoni Kimlin, najbolji bek je Holanđanin Đovani Vogelar, a njegov zemljak Ivi van den Heuel proglašen je za njaboljeg napadača.

I dok se u Tilburgu topi led, domaćini se, sasvim zasluženo, vraćaju u B grupu Prve divizije, a društvo Druge divizije napuštaju Islanđani koji nisu osvojili nijedan bod na Svetskom prvenstvu.