Amerikanci i Česi ubedljivi, važna pobeda za Dance

Vesti hokej 12. maj. 20180:09 > 0:15
Martin Rose/Getty Images

U utakmicama petog kola Svetskog prvenstva u hokeju na ledu prvu pobedu posle 60 minuta igre ostvarila je reprezentacija Češke, trijumfovali su i Amerikanci, Danci i Francuzi.

Amerikanci su bili izuzetno ubedljivi protiv Južne Koreje. Iako su Korejci poveli, američka selekcija je protivniku spakovala 13 golova do kraja meča. Po četiri gola su dali u prvom i drugom periodu i još pet u trećem.

U istoj grupi je Danska dobila Norvešku 3:0. Dva gola dao je Jensen a jedan Storm. Rezultat je bio 3:0 već posle dve trećine.

U grupi A Česi su dobili Beloruse i prvi put su ostvarili pobedu za 60 mintua igre. Rezultat je bio 3:0, a svi golovi pali su u prvih 20 minuta. Strelci su bili Sulak, Horak i Repik.

Francuska je u duelu autsajdera savladala Austriju 5:2.