U20: Hokejaši Srbije na korak do plasmana u viši rang

Vesti hokej 19. jan 201916:43 > 16:44
Savez hokeja na ledu Srbije

Hokejaši Srbije do 20 godina krupnim koracima ide ka osvajanju prvog mesta na Svetskom prvenstvu druge divizije i plasmanu u viši rang. Srpski hokejaši zabeležili su i četvrtu pobedu na turniru u Zagrebu savladavši selekciju Belgije rezultatom 5:1.

Za razliku od prethodnih utakmica, u kojima je srpski tim već u prvoj trećini bio veoma efikasan, mreže u duelu sa Belgijom su dugo mirovale. Igrača više na pravi način u 29. minutu iskoristio je Marko Dragović, koji je postigao gol posle preciznih dodavanja Mirka Đumića i Srđana Subotića.

Na 2:0 povisio je Subotić u 36. minutu, a srpski tim je još jednom odlično kombinovao u situaciji kada su imali brojčanu prednost na terenu.

Ubedljiv trijumf Srbije najavili su Viktor Kastel i Antonije Mašić, koji su se upisali u listu strelaca u 48. i 55. minutu. Do počasnog gola selekcija Belgije stigla je samo 30 sekundi kasnije i tako postavila konačnih 5:1.

U poslednjem kolu reprezentacija Srbije igra protiv Holandije, a taj meč je na programu u poendeljak od 13 časova.