KHL: Admiralov marš za četvrtu pobedu u nizu

Bruce Bennett, Getty Images Sport

Hokejaši Admirala upisali su i četvrtu vezanu pobedu u Kontinentalnoj hokejaškoj ligi pošto su savladali Red Star sa 3:2.

Ekipa iz Vladivostoka igrala je čvrsto u odbrani, pa je u trećoj trećini napravila preokret vredan pobede.

Zapravo je Admiral prvi poveo, golom Ugolnjikova u osmom minutu prve deonice. Ipak, druga trećina protekla je u znaku Red starara, koji je izjednačio golom Savinajnena, a onda iskoristio igrača više pa preko Fontainea okrenuo na 1:2.

Na sve ili ništa išli su domaći u poslednjih 20 minuta. Petrov je izjednačio na 2:2 u sedmom minutu treće trećine, da bi konačni rezultat postavio Konov na isteku 19. minuta.

Iako su vezali četvrtu pobedu hokejaši Admirala i dalje su 12. na Istoku, tačno iza Red Stara koji sa utakmicom više ima i četiri boda prednosti. Inače, ekipi iz Kunluna ovo je bio treći vetani poraz.