KHL: Mininalna pobeda SKA, pet pobeda domaćina

Vesti hokej 17. sep. 201921:12 > 21:20
SK

Hokejaši SKA opravdali epitet favorita i slavili minimalnu pobedu na gostovanju u Sočiju.

Klub iz Sankt Peterbirga promenio je u velikoj meri sastav u odnosu na prošlu godinu pa sada dominantu ulogu imaju mladi igrači poput Vladimira Tkačola, Barabanova, Melničuka i Bivalceva. Oni su projektovani da naslede Dacjuka, Guseva, Šestjorkina i Gavrikova koji od tekuće sezone igraju u NHL. Možda u deulu sa Sočijem nisu prikazali kvalitetnu partiju, ali i to je bilo dovoljno da dođu do bodova koji im omogućuje da sačuvaju drugu poziciju Zapadne konferencije.

Ispostavilo se da je ključni trenutak odigran u desetom minutu kada je povratnik iz nacionalne hokejaške lige Jori Lehtera pogodio mrežu Šikina i doneo bodove svom timu. Bilo je to peti ovosezonski gol za finskog napadača.

Do kraja prvog perioda gosti su propustili nekoliko šansi da dupliraju prednost, bila je evidentna razlika u klasi ali trenera Kudaševa mora da brine neefikasnost njegovih saigrača.

Tek u drugom periodu i domaći su malo više pretili golmanu Melničuku, imali su u dva navrata hokajaša više na ledu ali nisu uspevali da dođu do ozbiljnije prilike jer su ugravnom gubili duele na sredini ledene ploče gde su prednjačili momci poput Ketova I Viktora Tihonova.

Najslabiji hokej viđen je u trećem peirodu, stekao se utisak da SKA rutinski privodi meč kraju, svestan da u Sočiju nema napadačkog potencijala da ozbiljnije ugrozi njihov gol,

Nešto više drame viđeno je u završnih minut i po, kada je domaći trener Sergej Zubov izvukao golmana Šikina i pokušao da naudi protivniku sa šest igrača u polju. Bila su dva pokušaja sa plave linije, ali mladi Melničuk nije imao ozbiljniju intervenciju.

Naredni duel na programu je u četvrtak od 18:30 na SK3, a rivali će biti moskovski Dinamo i SKA.