NHL: Pet produžetaka za vođstvo Tampe u 1/4 finalu

Vesti hokej 12. avg. 20209:10 > 9:14
Elsa, Getty Images

Hokejaši Tampa Bej Lajtninga poveli su protiv Kolumbus Blu Džeketsa u četvrtfinalnoj seriji Istočne konferencije pobedom u prvom meču posle pet produžetaka rezultatom 3:2.

U 91. minut duela u Torontu ušlo se pre nego što je Point postigao gol i okončao četvrtu najdužu utakmicu u istoriji plej-ofa NHL.

Prethodno je Kolumbus dvaput vodio, golovima Duboe u trećem i Bjorkstranda u 40. minutu, ali je Tampa uspevala da se vrati preko Pointa u sedmom i Gurdea u 41. minutu.

Naredni meč igra se 13. avgusta.

Do uvodne prednosti u četvrtfinalnoj seriji Zapada stigli su Kalgari Flejmsi trijumfom nad Dalas Starsima sa 3:2.

Dube u 11. i 19. i Anderson u 37. bili u strelci za Kanađane, dok su golove za tim iz Teksasa dali Gurjanov u 31. i Ben u 32. minutu.

Sledeća utakmica na programu je 14. avgusta.

Vegas Golden Najtsi srušili su sa 3:1 Čikago Blekhokse i poveli sa 1-0 u četvrtfinalnu Zapada.

Tiodor u 28, Karije u 30. i Smit u 44. i 49. doneli su pobedu sastvu iz Nevade. Kamf u 31. ublažio je poraz ekipe iz Ilinoija.