BiH bolja od Slovenije na startu kvalifikacija za EP

Odbojka 6. maj 202117:46 1 komentar
odbojka lopta
Shutterstock, Inc

Ženska odbojkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine pobedom je otvorila kvalifikacije za Evropsko prvenstvo. Bosna i Hercegovina je u tri seta savladala Sloveniju (25:23, 25:20, 26:24).

Slovenke su u prvom setu imale vođstvo 18:14, da bi Bosna i Hercegovina uspela da na 19:19 dođe do izjednačenja i na 24:23 iskoristi prvu set loptu da povede 1:0.

Zanimljiva borba viđena je i na početku drugog seta, ali su igračice Bosne i Hercegovine sredinom ovog dela meča zaigrale bolje i rezultatom 25:20 došle do vođstva 2:0.

Slovenke su u trećem setu imale osetniju prednost, vodile su i sa pet poena razlike, ali je serijom 5:0 Bosna i Hercegovina došla do izjednačenja na 20:20 i kroz napet finiš i do pobede u tri seta (26:24 u trećem delu meča).

Bosna i Hercegovina će na teren ponovo u petak kada će za rivala imati Češku, Slovenija će istog dana igrati protiv Letonije.