Budućnost se ne predaje, Budva ispustila meč loptu

Odbojka 13. apr. 202123:10
OSCG

Odbojkaši Budućnosti se ne predaju. Iako je sve u Budvi bilo spremno za slavlje povodom odbrane trona, Podgoričani su slavili u trećem meču finalne serije sa 3:2 (23:25, 20:25, 25:20, 25:22, 15:10), pa su smanjili rezultat na 1-2.

Prevagu na tasu Budućnosti koja će biti domaćin u četvrtom meču finalne serije, doneli su Đorđe Jovović sa 22, Nemanja Peruničić sa 18, Luka Babić sa 13 i Benjamin Hadžisalihović sa 12 osvojenih poena. Kod Budve, koja još uvek ima dve meč lopte da stigne do titule, raspoloženi za igru u napadu, bili su Milutin Pavićević sa 23, Aleksandar Milojević sa 14 i Blažo Milić sa 11 osvojenih poena.

Budućnost je igrala veoma dobro. Bila je u egalu tokom prva dva seta, ali je Budva u završnicama imala više koncentracije, snage i sreće. Početkom trećeg seta, Podgoričani su imali prednost od četiri poena – 14:10 i delovalo je da će uspeti da se vrate u meč. Tako je i bilo. Budućnost je ovaj period igre dobila sa 25:20.

Psihološka prednost je trebalo da bude na strani Podgoričana, ali su Budvani sjajno otvorili četvrti set, pobegli na 6:1, a Budućnost brzo uspela da se vrati u egal – 8:8. Usledila je igra po principu poea za poen, a Budućnost je u završnici ovog perioda igre vodila sa 21:18, a na kraju stigla do izjednačenja – 25:22.

Usledio je peti set, a dilema je bila da li se serija vraća u Podgoricu, ili titula ostaje u Budvi. Usledio je rat nerava. Igralo se po principu poen za poen, sve do same završnice, kada je Budućnost pobegla na 13:10, a zatim smanjila rezultat u finalnoj seriji na 1-2.

Podsećanja radi, Budva koja je u finalu Kupa koji je odigran pre početka doigravanja za titulu pobedili Budućnost sa 3:0, slavila je u prva dva duela sa 3:1 i sa 3:2. Velika borba za titulu se nastavlja.