CEV kup: Ribnica pala u Češkoj

Odbojka 8. dec 202120:14 > 09. dec 2021 2:46 0 komentara
ČEZ Karlovarsko - Ribnica

Odbojkaši Ribnice završili su učešće u ovogodišnjem CEV kupu. Kraljevčani su i u drugom meču poraženi od češkog ČEZ Karlovarskog 3:1 (20:25, 28:26, 25:18, 25:17).

Odlično su Kraljevčani počeli meč. Odvojili su se sredinom seta na šest poena viška (19:13) i rutinski priveli prvi deo igre u svoju korist.

povezane vesti

Šansu da sve bude mnogo zanimljivije, propustili su u drugom setu. Imali su set lopte na 24:23 i 25:24. Međutim, domaća ekipa se izvukla. Pri rezultatu 26:26 osvojili su dva vezana poena i izjednačili rezultat u setovima.

Izgubljen drugi set u potpunosti je poljuljao moral sprskog tima. Treći i četvrti period domaćin dobija rutinski, čime je prošao među 16 najboljih ekipa u drugom po snazi evropskom klupskom takmičenju, gde će igrati sa Galatasarajem.

U ekipi iz Kraljeva istakao se novajlija Mihajlo Pajić sa 15 poena, a pratio ga je srednji bloker Aleksandar Stefanović sa osam. Kod pobednika najefikasniji je bio Patrik Indra sa 14 poena.