Zvezda rastužila šampiona, Zakoč doneo prvu pobedu Partizanu

Odbojka 7. nov 202120:41 > 23:13
ŽOK Crvena zvezda

U nedelju su odigrana poslednja dva meča 6. kola Superlige za odbojkašice. Crvena zvezda je "pokvarila" slavlje na Ubu, posle plasmana šampionki Srbije u grupnu fazu LŠ, a Partizan je predvođen Darkom Zakočem u Sremskoj Mitrovici došao do prve ovosezonske pobede.

Zvezda je kao gost upisala maksimalnu pobedu – 3:0 (25:22, 25:23, 25:21), i to prvu posle tri vezana poraza od istog rivala. Crveno-bele su sada na drugom mestu sa svih šest pobeda i 16 bodova. Ub, koji je u četvrtak, u Pireju, proslavio ulazak u grupnu fazu Lige šampiona, doživeo je i drugi poraz, a sa četiri pobede i 11 bodova zauzima četvrto mesto.

Povezano:

Najefikasnija u pobedničkoj ekipi bila je Jelena Lazić sa 17 poena (napad 39 %), dok je 21-godišnja Aleksandra Janjić osvojila 12, od čega 6 iz bloka. U poraženoj ekipi Sara Pavlović je osvojila 14 (napad 45 %), a Sofija Medić 13 poena, uz četiri bloka.

U narednom kolu Zvezda će dočekati Spartak, dok će Ub gostovati probuđenom Partizanu.

Crno-bele su u hali „Pinki“ u Sremskoj Mitrovici savladale Srem sa 3:1, po setovima 28:26, 25:14, 23:25, 25:17. Bio je debi legendarnog Darka Zakoča na klupi Partizana i prvi trijumf Beograđanki u novoj sezoni. Srem je u prvom setu prokockao set loptu, a nakon preokreta u trećem periodu nije uspeo u narednom setu ozbiljnije da pripreti protivnicama.

U pobedničkom taboru blistala je Nina Jakić sa 18 poena (napad 79 %, 4 bloka, 2 as servisa), 17 je osvojila Nada Mitrović (napad 36 % i 21 prijem), a Ana Drobnjak je dodala 15, uz čak devet blokova! U poraženom timu Dunja Grabić upisala je 18, a Ana Mihajlović 17 poena.