Zvezda izborila majstoricu u Ubu, povreda Ljiljane Ranković

Odbojka 5. apr 202219:36 > 22:19
ŽOK Crvena zvezda

Finale odbojkaškog šampionata Srbije za žene biće rešeno tek nakon petog duela Uba i Crvene zvezde.

Odbojkašice Crvene zvezde uspele su u utorak da pobedom u pet setova izbore majstoricu finala doigravanja za šampiona protiv aktuelnog prvaka Uba.

Crvena zvezda je u četvrtoj utakmici slavila rezultatom 3:2, po setovima 23:25, 25:18, 26:28, 25:21, 15:7.

U sjajnom ambijentu, pred 1,300 gledalaca, viđena je velika borba dostojna finalne serije, sigurno i najneizvesnija utakmica u prva četiri meča.

Prvi set je pripao Ubu, iako su se dva tima konstantno smenjivala u vođstvu. Ub je nakon izjednačenja (od 20:22 do 22:22) uspešno set priveo kraju. Nažalost po gošće, u završnici seta ozbiljnu povredu kolena doživela je Ljiljana Ranković, koja je aplauzima ispraćena sa terena.

Aktuelnim šampionkama pripao je i početak drugog seta (4:0 i 6:4), ali je Zvezda nakon 6:6, na krilima Ane Živojinović i Dajane Bošković preuzela inicijativu- Pomogle su domaćinu i greške gošći, pa je uskoro na semaforu zasijalo 1:1 u setovima.

Dajana Bošković protiv bloka Uba

FOTO: OSSRBZavršnica trećeg seta donela je neočekivanu dramu, s obzirom na kretanje rezultata. Ub je poveo 9:3, imao sigurno vođstvo sve do 20:14, a onda je Zvezda na servise Bojane Drče i uz gromoglasnu podršku Delija, stigla čak i do vođstva – 22:21. Imale su Beograđanke i dve set lopte, ali su u završnici Erić i Kecman bile hrabrije, za novo vođstvo Uba – 1:2.

Početak četvrtog seta protekao je u znaku Beograđanki, gošće su grešile, a kad je domaćinu proradio blok, usledili su tajm-auti i izmene u sastavu Uba – 12:6. Prišle su u završnici šampionke na dva poena zaostatka u dva navrata (20:18, 21:19), ali više od toga nisu mogle, Rodić i Živojinović su Zvezdi donele taj-brejk.

U petom setu nije bilo očekivane drame. Bošković i Lazić su prolazile teške napade, a gošćama je ponestalo snage i dobrog servisa. Od rezultata 9:7, do kraja meča na servisu je ostala Jelena Delić, do konačnih 15:7.

U pobedničkom timu, Dajana Bošković je osvojila 30 poena, uz 38 % realizovanog napada, ali i osam poenterskih blokova! Ana Živojinović je dodala 14 (50 % realizacije), Jelena Lazić 12, a Bojana Drča deset poena (4 asa).

U ekipi Uba, najefikasnija je bila Slađana Erić sa 19 osvojenih poena (napad 20-14, 3 bl, 2 as), dva manje osvojila je Ljubica Kecman (napad 31 %), a na 11 se zaustavila Aleksandra Gligorić.

Peti meč trebalo bi da bude odigran u ponedeljak od 19.00 časova u Ubu.