Druga pobeda odbojkaša na šampionatu Evrope

Odbojka 3. sep 202122:34 > 23:27 6 komentara
Srbija posle pobede nad Ukrajinom

Odbojkaška reprezentacije Srbije upisala je i drugu pobedu na Evropskom prvenstvu.

U meču drugog kola Grupe A u Krakovu, Srbija je u tri seta savladala Ukrajinu – po setovima 27:25, 26:24, 25:21.

Iako je meč završen u tri seta, bio je jako zanimljiv i neizvestan od početka do kraja. U reprizi četvrtfinala poslednjeg EP, na kojem je Srbija osvojila titulu, puleni Slobodana Kovača su rezultatski ubedljivije, ali opet uz puno muke, stigli do važnog trijumfa.

Prvi set je odlučio jedan poen. Srbija je tokom većeg dela vodila, bilo je i 16:12, ali su uporni Ukrajinci u završnicu ušli u potpunom egalu – 22:22. Čak su imali i set loptu, ali je baš posle rezultata 24:25 usledio potpuni preokret – 27:25. Atanasijević je u ovom periodu osvojio sedam, a Uroš Kovačević šest poena.

Ukrajina je tokom većeg dela drugog seta imala poen, ili dva prednost, a u jednom trenutku i „plus 3“ – 17:14. Ipak, Srbija je potom nanizala tri poena, povela čak i 24:21, ali nije moglo bez drame. Usledilo je izjednačenje na 24:24, a onda poen Kovačevića iz napada i njegov as servis, za 2:0 i veliku psihološku prednost.

U trećem setu je Srbija bila bolja, prednost je u jednom trenutku iznosila i sedam poena (10:3), ali je Ukrajina još jednom pokazala koliko je uporna i neugodna ekipa. Izjednačili su na 16:16, a u završnici i poveli 20:19.

Ipak, da ne bude drame, pobrinuli su se momci u crvenim dresovima, koji su sa nekoliko sjajnih poteza i čvrstih blokova, u seriji od 6:1, konačno stavili tačku na ovu utakmicu.

Sa 16 osvojenih poena (napad 24-12) najefikasniji je bio Aleksandar Atanasijević. Tri poena manje upisao je Uroš Kovačević (27-11), a na šest je stao Srećko Lisinac (3 bl).

U selekciji Ukrajine, koja je imala čak 21 servis grešku (ukupno 28 grešaka!), po 12 poena osvojili su Dmitro Vijecki i Oleg Plotnicki.

U trećem kolu Srbija igra protiv Poljske, u subotu od 20:30 časova.