EP U21: Srpkinje protiv Italije ispustile 2:0 i meč lopte

Odbojka 14. jul 202222:26 > 15. jul 2022 8:51
Mlađe seniorke Srbije protiv Italije

U poslednjem kolu grupne faze Evropskog prvenstva za odbojkašice do 21 godine u borbi za prvo mesto Grupe 1, Italija je pobedila Srbiju 3:2 (23:25, 13:25, 25:17, 25:17, 21:19).

Pre ovog duela se znalo da obe ekipe idu u polufinale, ali borba viđena u dvorani Pala Tatarela u Ćerinjoli bila je spektakularna. Imala je Srbija veliku šansu, ali je na kraju stigla kazna za propuštene prilike, pa će u polufinale sa drugog mesta u grupi.

Srbija je zaigrala sjajno, povela 2:0 u setovima, iako su prva dva seta bila dijametralno različita. U prvom se vodila velika borba, posle čega je Srbija dobila set 25:23. U drugom vruć šamar domaćim odbojkašicama i rezultat 25:13, najavio je možda i ubedljiv trijumf Srpkinja.

Nažalost, ništa od toga. Naredna dva seta ubedljive Italijanke. Oba su dobile sa po 25:17, pa je odluka morala da padne u taj brejku. Srbija je tu ponovo došla do daha i započeo je izuzetno napet set. Prve su do meč lopti došle pulenke Marijane Boričić. Imale su ih čak pet. Ipak, Azurine su sve spasile, a onda iskoristile drugu za kompletiranje velikog preokreta i pobedu vrednu prvog mesta.

U pojedinim izveštajima spominje se i blagonaklono suđenje prema domaćinu Šampionata.

Srbiju u polufinalu, u subotu od 20 časova, čeka duel protiv Poljske, dok će Italija na megdan Turskoj od 17.30 časova.