Fener pao posle 15 mečeva, okršaj srpskih tehničara Buculjeviću

Odbojka 26. dec. 202015:47 > 15:55

Niz od 15 pobeda odbojkaša Fenerbahčea prekinut je u subotu. Lidera na tabeli turske Efeler lige pobedio je Zirat Bankaši, i to maksimanim rezultatom 3:0 (25:22, 31:29, 25:16).

Fener je pretrpeo tek drugi poraz u sezoni. Domaći su iznenada izgubili maksimalnim rezultatom. Iako su bili blizu osvajanju drugog seta, gosti su spasli tri njihove set lopte i na kraju sve rešili u svoju korist.

Najzaslužniji za pobedu Zirata bio je Ter Mat sa 24 poena, dok su Van Garderen i Atanasov dodali po 13. U ekipi Fenera su Idalgo i Toj osvojili po 13.

Fener je i dalje prvi na tabeli sa skorom 18-2, dok je Zirat četvrti u poretku sa učinkom 13-3.

U direktnom okršaju srpskih tehničara, Maksim Buculjević i njegova Altekma slavili su protiv Andrije Vilimanovića i ekipe Halilije 3:0 (25:19, 25:21, 35:33).

Izuzetno uzbudljiv bio je treći set. Imala je ekipa Halilije prednost 24:22. Ipak, as Buculjevića i blok Tajaza doneli su izjednačenje. Vodila se igra poen za poen u nastavku, da bi se na kraju radovala Altekma.

Altekma je deveta na tabeli sa skorom 9-11, dok je Halilije na 14. mestu sa učinkom 6-13.

U poslednjem meču dana Spor Toto je pobedio Beledije Plevne 3:2 (25:21, 22:25, 23:25, 25:19, 15:8).

Spor Toto je ostvario peti uzastopni trijumf i sada je šesti na tabeli, Beledije je na osmom mestu.