Italija (m): Trentino ostao bez bodova i Mikjeleta

Odbojka 4. nov 20211:45 0 komentara
Matija Botolo (Padova) protiv Marka Podraščanina

U sredu je odigrano vanredno 4. kolo italijanske Serije A. Prvi poraz doživeo je Trentino, i to kod kuće od Padove, dok je u derbiju Pjaćenca savladala Modenu i zabeležila i četvrtu pobedu. Neporažena je još samo ekipa Peruđe, koja je "preživela" Taranto.

Trentino je, pored dva boda, ostao i bez Alesandra Mikjeleta, koji je u završnici drugog seta (pri rezultatu 19:18), ispod mreže doskočio na nogu protivničkog igrača i izvrnuo skočni zglob. Šok za domaće igrače iskoristili su razigrani gosti, koji su u petom setu spasili i tri meč lopte domaćina. U pobedničkom timu Matija Botolo je osvojio 24, a Nemac Linus Veber 22 poena, međutim sjajno je igrao Marko Viteli sa 12 poena i šest blokova. U taboru Trentina, Đulio Pinali je osvojio 18 poena (napad 44 %), Matej Kazijski 17, Srećko Lisinac 13, a Marko Podraščanin devet.

Veliki derbi u Modeni, pred skoro tri hiljade gledalaca, pripao je gostima iz Pjaćence. Domaćin je dobio prvi set, a onda je Adis Lagumdžija poveo goste do potpunog preokreta. Reprezentativac Turske, rođen u BiH, meč je završio sa 25 poena (napad 48 %), dok je Franćesko Rećine upisao 17. Kod poraženih, Ervin Ngapet se zaustavio na 22 i bio jedini dvocifreni u timu Andree Đanija. Dragan Stanković je ulazio u sva četiri seta i osvojio jedan poen.

Modena - Pjaćenca 1-3

Milano je kao gost savladao Vibo Valenciju sa 3:0, ali domaćin može da žali za propuštenim prilikama (vođstvo od 20:15, pa 24:22 i ukupno šest lopti) u drugom periodu. Žan Patri je osvojio 19 poena (napad 62 %), a Tomas Džaške 13. U poraženom timu Juđi Nišida je osvojio 16 poena (napad 50 %), a Daglas Souza devet. Razočarao je Maurisio Borhes sa četiri poena i napadom od 19 % (16-3).

Lube, još uvek bez Huantorene i Kovara, a u tom slučaju i sa prekobrojnim strancem De Čekom, savladao je slabašnu Veronu za prekid serije od tri poraza (jedan u Superkupu i dva u Ligi). Marlon Jant Erera je osvojio 15 (napad 68 %), Robertlandi Simon 14 (napad 12-9), a Lukareli 13 poena. U poraženom timu Rok Možič je osvojio 14 poena (napad 52 %), Mads Jensen 10, dok Uroš Nikolić nije ni igrao.

Rok Možič protiv Lubea

Monca je kao gost savladala Ravenu, uz 21 poen Georga Grozera i 16 Donovana Džavoronoka. Kod domaćih Nils Klapvajk je upisao 16 poena.

U pobedi Grbićeve Peruđe u Tarantu, po 15 poena osvojili su Vilfredo Leon i Kamil Rihlicki. Kod domaćih, Đulio Sabi je stao na 20 poena.

Rezultati 4. kola: Lube – Verona 3:0 (25:22, 25:20, 25:20), Trentino – Padova 2:3 (25:17, 28:30, 24:26, 25:16, 17:19), Vibo Valencija – Milano 0:3 (20:25, 29:31, 23:25), Modena – Pjaćenca 1:3 (25:20, 21:25, 20:25, 23:25), Ravena – Monca 1:3 (17:25, 19:25, 25:19, 14:25), Taranto – Peruđa 1:3 (19:25, 25:23, 16:25, 17:25), slobodna Top Volej Ćisterna.

Tabela: Pjaćenca 10 (4-0), Trentino 10 (3-1), Monca 10 (3-1), Peruđa 9 (3-0), Padova 7 (3-1), Lube 7 (2-2), Milano 6 (2-1), Modena 3 (1-2), Ćisterna 3 (1-2), Taranto 3 (1-3), Vibo Valencija 3 (1-3), Ravena 1 (0-4), Verona bez bodova (0-4).