Juniorke savladale Španiju na putu ka Evropskom prvenstvu

Odbojka 8. apr 202223:59 > 09. apr 2022 0:01 1 komentar
Juniorke Srbije April 2022

Ženska juniorska reprezentacija Srbije, igračice do 19 godina (2004. i mlađe) zabeležila je maksimalnu pobedu na startu turnira H grupe II runde kvalifikacija za XXVIII EP 2022. u Hradecu Kralovem.

Srbija je u 1. kolu savladala Španiju sa 3:0, po setovima 25:23, 25:21 i 25:23, posle 77 minuta igre.

Izabranice Vladimira Vasovića su ostvarile očekivanu pobedu protiv selekcije sa Pirineja. Igrala je Srbija koliko je bilo neophodno da dođe do trijumfa, iako su protivnice bile dostojan rival.

U prvom periodu Španija je vodila do 14:13 i držala rezultatski egal do 22:22. Ipak, sa nekom greškom više, pulenke Giljerma Ordune prepustile su set Srpkinjama.

Mnogo bolji napad Srbije i nešto agresivniji servis, doneli su preokret sredinom drugog seta (od 10:12 do 15:12), što je bilo dovoljno za vođstvo od 2:0 (25:21).

Aleksandra Uzelac

Pretila je Španija i u trećem periodu, vodila 14:9, pa 15:11 i poslednji put 19:18. Ipak, kad je bilo najpotrebnije, razigrale su se Aleksandra Uzelac i mlada Una Vajagić, koja je dala ogroman doprinos sa klupe.

Uzelac je meč završila sa 14 poena, Ivanović je dodala 11, a Jovana Zelenović 10. U protivničkom timu Hulija De Paula Vijana osvojila je 14 poena.

„Čestitke devojkama na pobedi“, rekao je u prvoj izjavi posle meča Vladimir Vasović, selektor srpskih juniorki. „U ovom momentu rezultat je u prvom planu. Nije mi se dopao današnji pristup utakmici. Dosta smo bili stegnuti, nismo dolazili lagano do igre, ali znamo da ta prva utakmica zna da bude nezgodna. Na svu sreću, presudio je čist kvalitet. Došli smo da se plasiramo na Evropsko prvenstvo. Sutra je utakmica sa Belgijom, očekujem boljeg, snažnijeg protivnika, ali i našu bolju igru i novu pobedu“.

Nina Mandović

U drugom meču 1. kola, domaćin Češka je savladala Belgiju sa 3:0, po setovima 25:20, 25:15, 26:24.

Juniorke Srbije će u 2. kolu igrati protiv Belgijanki od 16 časova.

Plasman na EP izboriće pobednici 9 grupa, dok će se 8 najuspešnijih drugoplasiranih reprezentacija plasirati u III rundu kvalifikacija, iz koje će plasman na EP ostvariti 2 najbolje selekcije, odnosno pobednici 2 grupe III runde kvalifikacija, koje će se odigrati od 30. juna do 3. jula.