Juniorke Srbije na Evropskom prvenstvu!

Odbojka 10. apr 202221:52 > 11. apr 2022 10:27 1 komentar
Ženska juniorska odbojkaška reprezentacija Srbije

Ženska juniorska reprezentacija Srbije (igračice do 19 godina, 2004. godište i mlađe) zabeležila je treću uzastopnu maksimalnu pobedu na turniru H grupe druge runde kvalifikacija Evropsko prvenstvo, koje se održava u Hradecu Kralovem. Na taj način Srbija se plasirala na Evropsko prvenstvo.

Srbija je u nedelju u trećem kolu nadigrala domaću Češku rezultatom 3-0, po setovima 25:12, 25:20 i 25:21 posle 68 minuta igre.

Pre početka utakmice bilo je poznato da je izabranicama Vladimira Vasovića potreban samo jedan set za plasman na prvenstvo Evrope i vrlo brzo je pobednik grupe bio poznat.

Još jednom je Srbija bila i više nego dominantna u svim segmentima igre, protivniku nije dala šansu da se dokaže i ostvarila je novu ubedljivu pobedu.

Najefikasnija u srpskom timu sa 18 osvojenih poena bila je Jovana Zelenović, a Aleksandra Uzelac dodala je 13.