Kolaković: Nezadovoljni porazom, ali idemo u dobrom pravcu

Odbojka 22. jun 202222:51 > 22:57 2 komentara
Miran Kujundžić i Pavle Perić

Igor Kolaković, selektor odbojkaša Srbije izjavio je da ne može da bude zadovoljan posle poraza od Amerikanaca u Sofiji (1:3), ali i da njegova ekipa ide u dobrom pravcu. Prvi strateg Orlova najavio je promene u postavi za meč protiv Brazila, koji se igra u četvrtak od 15.30 časova, uz direktan prenos na Sport Klubu 1.

„Utakmica je u prva tri seta praktično bila na jednoj lopti. Igrali smo bez dobrog servisa, koji je mogao da nam omogući da se branimo od Amerikanaca, naročito od Defalka sa pajpa. Igrali smo na promenu, bili strpljivi. U trećem setu imali smo inicijativu, ali par kontri nismo realizovali i to Amerika nije propustila. I golim okom je vidljivo da su fizički dominantniji u ovom trenutku. Kod nas su neki igrači tek krenuli sa jakim treningom, ali je sjajno to što u ovom trenutku daju sve od sebe. Ideja nam je da se aktiviraju, ali i da ih sačuvamo. U trećem setu se već videlo da nam ponestaje snage, pa sam u četvrtom pružio šansu mlađim igračima da pokažu šta mogu. Oni su to i uradili.“