Lisinac vodio Trentino do pobede protiv Pjaćence

Odbojka 18. nov. 202123:29 > 23:37
Srećko Lisinac
CEV

Šampion Italije Lube i Trentino zabeležili su pobede u unapred odigranim utakmicama desetog kola odbojkaške Superlige Italije.

Lube je očekivano bio ubedljiv kao domaćin protiv novajlije u ligi, ekipe Taranto. Slavio je maksimalnim rezultatom 3:0, po setovima 25:20, 25:21, 25:12.

Mnogo više uzbuđenja viđeno je u Trentu gde je domaći tim posle velike borbe uspeo da savlada Pjaćencu sa 3:1.

Trentino je bio ubedljiv u prvom setu, koji je rešio u svoju korist sa 25:15. Gosti su uspeli da dobiju drugi set (21:25) i izjednače na 1:1. Bolje je Pjaćenca započela i trećim set, ali su domaći odbojkaši preokrenuli i dobili taj period igre sa 25:21.

Najuzbuljivije je bilo u četvrtom setu. Ponovo su gosti bili bolji na startu, vodili sa 6:3 i 9:7, ali kad je Trentino proekrenuo na 16:15 od tog trenutka održavao je poen ili dva prednosti do same završnice. Na kraju je dobio četvrti set sa 25:23.

Odličan je u pobedničkom timu bio srpski odbojkaš Srećko Lisinac sa 15 poena (12+3), koliko je imao i Alesandro Mikeleto. Jedan više od njih imao je Bugarin Matej Kazijski (16).

U poraženom timu najefikasniji je bio Turčin Adis Lagumdžija sa 13 poena.

Lube i Trentino vode na tabeli sa po 19 poena, ali sa tri meča više odigrana od Peruđe na trećem mestu sa 15 bodova. Slede Pjaćenca i Monca sa po 13.